İade ve Değişim Koşulları

Websitemiz üzerinden yapılan satışlar, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümler uygulanmaktadır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

  • İade edeceğiniz ürüne ilişkin bizimle sitemizde yer alan iletişim formu veya telefon yoluyla irtibata geçerek önceden bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.
  • İadenin, satın alınan ürünün ve ambalajının tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren 14 günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
  • Ürünün tekrar satılmasına mâni olacak, herhangi bir çizik, karalama, leke veya kullanıldığına dair bir iz bulunması ya da tadilat yapılmış olması gibi durumlarda iade ve değişim yapılamamaktadır.
  • İade etmek istediğiniz ürünü, garanti belgesi, varsa sertifikası, kullanım kılavuzu, aksesuarları ve diğer tüm orjinal paket içeriğiyle birlikte eksiksiz olarak iade etmeniz gerekmektedir. Orjinal paket içeriği eksik olan veya kullanılmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade edilecek ürün DOLMA KALEM kategorisinde ise hiçbir şekilde mürekkep çekilerek kullanılmamış olması gerekir.
  • Değişim veya iade yapılan ürünün faturası tüm nüshaları ile birlikte gönderilmediği taktirde iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır.

 

Yukarıdaki şartlara uygun olan, kişiye özel ürünler hariç tüm ürünleri, 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Satın aldığınız ürün ayıplı veya kusurlu çıkarsa 45 gün içerisinde kargoya görevlisiyle birlikte tutulan tutanak ile göndererek değişim veya iade talep edebilirsiniz.

 

AYIPLI MAL ve CAYMA HAKKI

AYIPLI MAL

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 8 ve 11. Maddelerine göre, "Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

 

CAYMA HAKKI

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 9. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.”
 

İade adresi:

TEVFİK AYDIN SAAT SAN. VE TİC. A.Ş.

Adres: Mimar Vedat Sk. No:18 Sirkeci - Fatih / İSTANBUL

Telefon: 0212 512 4407

 

DEĞİŞİM VE İADE SEÇENEKLERİ

Değişim veya iade işleminizi aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek yapabilirsiniz:

  • Online Mağaza Kredisi: Ödeme yaptığınız toplam ücretten, nakliye, hediye paketi ve diğer masraflar düşüldükten sonra kalan miktar, Tevfik Aydın Saat online mağaza hesabınıza kredi olarak aktarılır. Online mağaza kredinizi herhangi bir zamanda alışverişlerinizde nakit olarak kullanabilirsiniz.
  • Para İadesi: Ödeme yaptığınız toplam ücretten, gidiş-geliş kargo ücreti, hediye paketi ve diğer masraflar düşüldükten sonra kalan miktar kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılır.
  • Ürün Değiştirme: Eski ürününüz yenisi ile değiştirilir. Ancak kişiselleştirilmiş ve özel olarak üretilmiş ürünlerin iadesi maalesef kabul edilememektedir. Değişim yapmak istediğiniz ürünler 2 iş günü sizin için ayrılmaktadır. Değişim için gönderilen ürün teslim alınmadan yerine başka ürün gönderilmez. Mağazalarımızda da değişim yapabilirsiniz.

 

Kargo Sürecinde Hasar Görmüş veya Kusurlu Ürünler

Teslimat sırasında hasar görmüş, kusurlu, farklı veya eksik bir ürün sebebiyle gelen iade işlemlerinde, kargo ücreti Tevfik Aydın Saat tarafından karşılanmaktadır. Bu durumlardaki iadelerde iade edilecek siparişi, teslimatın yapıldığı gün içerisinde kargo şirketine teslim ederek tarafımıza e-posta ile bilgi vermelisiniz.

Sipariş edilen bir ürünün (iade koşullarına uygun olmak şartı ile) iptal ya da iade edilmesi halinde kargo ücreti tarafımıza ait olacaktır. Birden fazla değişim işlemi yapılması durumunda kargo ücreti size ait olacaktır.

İade ve değişim işlemlerinde Yurtiçi Kargo ile gönderim yapılması gerekmektedir, aksi halde kargo ücreti tarafımızca karşılanmayacaktır.

Siparişinizi teslim aldığınız sırada, kargo yetkilisinin yanında paketinizi açarak kontrol ediniz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız.

Ürün teslim edilirken kutusunun açılmış olup olmadığı hususunu tutanakta belirtmeli, siz ve kargo görevlisi mutlaka tutanağı imzalamalısınız. İşlemlerin hatasız ve kısa sürede yapılabilmesi için size gönderilen sipariş onay e-postasındaki sipariş numarasını, e-posta adresini ve telefon numarasını, müşteri hizmetlerimize bildirilerek durumu anlatınız.

Böyle bir durumda ek kargo ücreti ödemeden, dilerseniz sipariş verdiğiniz tüm ürünleri iade edebilirsiniz. İade işlemini, tutanağa, teslim edilen ürünleri kabul etmediğinize dair bir not ilave ederek, gelen kargo görevlisine teslim ederek yapabilirsiniz.

 

Hediye İadeleri

Hediyelerinizi teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Hediyelerinizin geri iade edilebilmesi için iade ve değişim koşullarına uygun olması gerekmektedir.

Tarafımızdan onay verilmeden iade edilen hediyeler kabul edilmez. Lütfen aşağıdaki adımları takip ederek iadeniz için onay alınız.

Müşteri hizmetlerimize hediye iade sebebinizi ve hediyenizi sitemizden satın alan kişinin ismini içeren bir e-posta gönderiniz.

Bir ile üç gün içerisinde size e-posta veya telefon yoluyla iade ile ilgili bilgilendirme yapılır.

E-posta içerisinde belirtilen iade yönergesini takip edip ürünü aynı e-posta içerisinde belirtilen adrese postalayınız. İadeniz elimize ulaştığında size özel online mağaza kredisi tanımlanacaktır. Online Mağaza Kredisi miktarınız, ürün fiyatından kargo bedeli düşüldükten sonra kalan miktar olacaktır.

İade hediyeler için doğrudan para iadesi yapılamamaktadır.