NOMOS GLASHÜTTE

BİR ALMAN TASARIM VE ÜRETİM HARİKASI

Amacımız yalnızca zamanı göstermek değil, zamana meydan okuyan bir ürün ortaya koymak” diyen Nomos Glashütte, İsviçre yapımı saatlerin egemen olduğu ve diğerlerinden üstün algılandığı sektörde, tamamen Alman ekolüyle üretim yaptıklarını gururla söyleyebilen bir marka.

Saat parçalarının yüzde 50’den fazlasını yerel olarak üreterek “Glashütte” ibaresini kadranında kullanmaya hak kazanan ilk marka olan Nomos Glashütte, bu kalite ibaresini ondan sonra kullanan diğer markalardan çok daha yeni ve belki de biraz da bu nedenden daha az biliniyor.  Almanya’nın Saksonya eyaletine bağlı etrafı dağlarla çevrili küçük bir kasaba olan Glashütte’nin 1845’lere uzanan bir saat yapımı kültürü var. Bu nedenle, “Glashütte”, saat dünyasında “Swiss Made” (İsviçre yapımı) kadar önemli bir kalite göstergesi olarak kabul ediliyor.

Sektörde oldukça az markada rastlanır bir şekilde, saatlerin makinelerinin %95’ini Glashütte’de kendi fabrikalarında üreten Nomos'un, araştırma-geliştirme departmanının ve yönetiminin yer aldığı eski tren istasyonu merkez binalarının yanı sıra yine Glashütte’de üretim yaptıkları başka bir yerleri daha var. Pazarlama, tasarım ve reklam departmanları ise Berlin’de yer alıyor. Yüksek kalite üretimin yanında, tanıtıma da oldukça önem veren firma her mecrada bu işin ticari yönünü arka plana iterek, her anından zevk almaya çalıştıklarını belirtiyorlar.

 

 

 

Listeleme Şekli Izgara Liste

Ürünler 37'ün 25-36'si

Sayfa
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı
 1. NOMOS GLASHÜTTE TANGENTE KOL SAATİ
  Special Price 11.869 ₺ Normal Fiyat 12.494 ₺
 2. NOMOS GLASHÜTTE TANGOMAT DATE KOL SAATİ
  Special Price 23.900 ₺ Normal Fiyat 25.158 ₺
  • Stok Sorunuz
  • %5 İndirim
  NOMOS GLASHÜTTE TETRA 27 DUO KOL SAATİ
  Special Price 10.406 ₺ Normal Fiyat 10.953 ₺
 3. NOMOS GLASHÜTTE TETRA KOL SAATİ
  Special Price 15.283 ₺ Normal Fiyat 16.088 ₺
Listeleme Şekli Izgara Liste

Ürünler 37'ün 25-36'si

Sayfa
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı